Latvijas bibliotekāri mācībās Spānijā

Erasmus progr logo

Marta mēnesī astoņi Latvijas bibliotekāri no visiem Latvijas novadiem, tai skaitā Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas direktore piedalījās mācībās Spānijā, mācību centrā “Cervantes Training”. Apmācības notika Latvijas Bibliotekāru biedrības projekta “Latvijas bibliotekāru-pieaugušo izglītotāju profesionālo IKT kompetenču paaugstināšana” ietvaros.

Īstenojot šo pieaugušo izglītotāju profesionālās pilnveides projektu Biedrība cer veicināt Latvijas LBB-mini logobibliotekāru-pieaugušo izglītotāju sadarbību un attīstīt jaunus projektus Erasmus+ programmā.

Mācību centram “Cervantes Training” ir gandrīz 20 gadu pieredze mācību organizēšanā. Kursu “Inovatīvu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju prasmju apguve, izmantojot uz sadarbību un projektiem orientētu mācīšanu un mācīšanos” vada profesionāli un starptautiski augstu novērtēti pasniedzēji. Turklāt “Cervantes Training” centrs līdztekus kursu programmai piedāvāja arī kultūrizglītojošu programmu un dažādas ārpus nodarbību aktivitātes. Kursu organizācija daudz uzmanības velta tieši teorētisko zināšanu izmantošanai praksē, kas ir ļoti lietderīgi, profesionāli pilnveidojot IMG-20190308-WA0045pieaugušo izglītotājus.

Ļoti svarīga ir arī pieredzes apmaiņa ar mācību mobilitātes dalībniekiem no citām valstīm, starpkultūru dialoga stiprināšana un jaunu kontaktu nodibināšana. Kopā ar Latvijas bibliotekāriem šajā mācību mobilitātē piedalījās izglītotāji no Portugāles, Serbijas, Rumānijas, Grieķijas un Somijas. Ludzas bibliotēka nodibināja kontaktus ar Grieķijas pārstāvi, vienojoties par turpmāko darbu Erasmus+ programmas ietvaros.

Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka aktīvi iesaistās dažādu projektu izstrādē un realizācijā. Mācību gaitā Spānijā ir iegūtas zināšanas, kuras būs noderīgas arī iknedēļas nodarbību OPEN LESSON rīkošanā un citās bibliotēkas aktivitātēs.

Pilsēta Alcala de Henares, kur noritēja mācības ir pasaules slavenā romāna „Dons Kihots” autora Migela de Servantesa dzimtās mājas. Mācību dalībniekiem bija organizēta ekskursija uz M.de Servantesa muzeju. Vienā no tā zālēm ir ekspozīcija ar grāmatas “Dons Kihots” tulkojumiem dažādās valodās, t.sk. latviski, kas mums sagādāja patīkamu pārsteigumu.

Latvijas grupas dalībnieki apmeklēja Alcala de Henares publisko bibliotēku. Tās darbinieki laipni iepazīstināja ar savu darbu. Pabijām Spānijas nacionālajā bibliotēkā Madridē, kur aplūkojām Leonardo da Vinči veltīto izstādi. Kultūrizglītojošā programmā tika iekļauti Prado un Karalienes Sofijas modernās mākslas muzeji Madridē ar pasaules slaveno mākslinieku gleznu kolekciju.

Bibliotēkas mūsdienās ir daudzfunkcionālās iestādes ar plašu pakalpojumu klāstu, tāpēc bibliotēku darbiniekiem ir regulāri jāpapildina zināšanas, lai varētu palīdzēt saviem apmeklētājiem orientēties sarežģītajā šodienas informācijas plūsmā. Erasmus+ programmas aktivitātes dod iespēju ne tikai iegūt jaunas zināšanas, bet arī paplašināt savu redzes loku, kas neapšaubāmi ietekmē bibliotēkas darba kvalitāti.

I.Kušnere, Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas direktore

BIBLIOTĒKA STRĀDĀ:


Katru dienu:
9.00 - 18.00

Sestdienās:
9.00 - 15.00

Svētdienās:
brīvdiena

Katra mēneša 15. dat.:
Spodrības diena

 

 


MAKSAS PAKALPOJUMI:

Kopēšana / lāzerizdruka:  A4 formāts - 0.05 EUR 

A4 formāts no abām pusēm 0.08 EUR

A3 formāts - 0.10 EUR 

 
A3 formāts no abām pusēm -
0.18 EUR

Skenēšana - 0.15 EUR

Krāsainā teksta izdruka:
A4 formāts - 0.20 EUR 

A3 formāts - 0.40 EUR

Krāsainā attēla izdruka:   A4 formāts - 0.40 EUR 

A3 formāts - 0.80 EUR

Brošēšana - 1.42 EUR+PVN

Laminēšana:            Vizītkaršu formāts  - 0.20 EUR+PVN

A3 formāts - 1.20 EUR+PVN

A4 formāts  - 0.70 EUR+PVN

A5 formāts  - 0.40 EUR+PVN


BIBLIOTĒKAS ADRESE:

Adrese:
Stacijas ielā 41, Ludzā
LV-5701

Direktore, metodiķe:

657-81191

Pieaugušo apkalpošanas nodaļa:
657-81194

Bērnu apkalpošanas nodaļa:

657-81191

E-pasts:
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.