vituskins

(1953. – )

Dzimis Ludzā. Viena no spilgtākajām viņa bērnības atmiņām – Antona Šmulāna darināto velnu izstāde vietējā muzejā. Var izrādīties, ka tieši šie nešķīsteņi arī Anatoliju pašu vēlāk piesaistījuši mālam, jo pēc profesionāli tehniskās skolas beigšanas viņš dodas uz „Latvijas keramikas” Rēzeknes cehu, kur pamatīgi iepazīst visu keramikas tehnoloģisko procesu.

Kopš 1980.gada Anatolijs ir aktīvs Latgales keramikas studijas dalībnieks, 1982. gadā iegūst Tautas daiļamata meistara nosaukumu. Viņš ne tikai neatlaidīgi pašizglītojas, studējot gan speciālo literatūru, gan tautas mākslas paraugus, bet arī daudz un nopietni strādā. Tādēļ viņa daiļrades diapazons ir plašs un daudzpusīgs: no svilpauniekiem un saimniecības traukiem līdz grīdas vāzēm, bagātīgiem svečturiem.

A.Vituškins ir Andreja Paulāna Rēzeknes lietišķās mākslas studijas biedrs.

A. Vituškina darbu personālizstādes: 1989.gadā Novadpētniecības muzejā – Ludzā, 2008.gadā Latgales kultūrvēstures muzejā – Rēzeknē.

 

Pēc raksta: Kūkojs. A. Dzimtā puse – Ludza : [par keramiķi A. Vituškinu] / A. Kūkojs // Par Komunisma Uzvaru. – Nr.25 (1989, 25.febr.), 4.lpp. : il.

Plašāk Ludzas pilsētas bibliotēkas datu bāzēs