Dziedonis, pseidonīms Sokoļskis.

Dzimis Sanktpēterburgā. Citos avotos – dzimis Pildā. Jaunībā nākamā estrādes dziedātāja tēvs Tarass Kudrjavcevs, meklēdams darbu, aizbrauca no nomaļās Latgales sādžas uz Sanktpēterburgu. Šeit apprecējās, Kudrjavcevu ģimenē arī piedzima 5 dēli.

Tēvs Tarass Kudrjavcevs bija iecerējis apmesties uz pastāvīgu dzīvi Sanktpēterburgā (jeb Pēterpilī). Tomēr pēc Krievijas Impērijas sabrukuma dzīve valstī krasi mainījās, nebija iespējams pabarot bērnus, un kuplās ģimenes galva nolēma atgriezties Dzimtenē. Ģimene apmetās Ludzas rajona Rancānu miestiņā. Taču Konstantīns Kudrjavcevs vēlējās dzīvot lielpilsētā, un pēc dienesta Latvijas armijā (1925-1926) viņš pārcēlās uz Rīgu.

Savas karjeras sākumā estrādes dziedātājs Konstantīns Kudrjavcevs bija izdomājis sev skanīgu pseidonīmu: Sokoļskis. Uz jautājumiem izskaidrot, kā un, kad radies šis pseidonīms, viņš izvairīgi atbildēja: «Es neatceros».

Mūziku profesionālā līmenī apguvis Rīgā. Koncertējis Latvijā un ārzemēs, izpildot galvenokārt krievu, latviešu un latgaliešu tautas dziesmas. Tās ierakstītas arī skaņuplatēs. 

 

Trojanovskis Viktors. Ludzas zeme: rajona daba, vēsture, šodiena – Ludza: Ludzas rajona padome, 2004.- 242. lpp.

 http://www.russkije.lv/lv/lib/read/k-sokolsky.html