kravcovsp

(1931.04.XI – 1992.18.XI)

Gleznotājs.

Dzimis un audzis Ludzā. Viņa māte kā padomju aktīviste nošauta kara pirmajās dienās. Pāvelam papilnam nācies izbaudīt kara un pēc kara gadu bāreņa sūro likteni. Vietējā skolā viņš mācījās zīmēšanu pie A. Gudeļa-Gudļevska un jau tad sapņojis kļūt par mākslinieku, taču pēc septiņu klašu beigšanas iestājās arodskolā Rīgā, kur apguvis atslēdznieka specialitāti.

Vēlāk strādājis par krāvēju, celtnieku, mācījies vakarskolā. Tad iestājies Mākslas akadēmijā, absolvējis glezniecības fakultāti, vēlāk pabeidzis mākslinieciskās noformēšanas kursus.

Kopš 1962. gada nodarbojies ar lauksaimniecības mašīnu dizainu un rūpniecisko grafiku. Bijis Mākslinieku savienības biedrs. Viņam piemitusi asa mākslinieciska redze, jūtīga, atsaucīga sirds. P. Kravcovs ir radījis novadnieku portretu galeriju, Ludzas un tās apkaimes ainavas, klusās dabas. Vairums no mākslinieka gleznām ir savdabīga himna Latgalei un dzimtajai Ludzai.

P. Kravcovs piedalījies daudzās izstādēs, Ludzas novadpētniecības muzejā rīkojis arī personālizstādes.

Mākslinieks miris Rīgā.

 

//Viktors Trojanovskis.  Ludzānieši: ieskicējumi par novadnieku veikumu literatūrā, publicistikā, mākslā, zinātne.- Ludza: Ludzas rajona padome, 1998.- 62.-63.lpp.

Plašāk Ludzas pilsētas bibliotēkas datu bāzēs