pundurs2(1966.11.I – )

Politiķis.

Dzimis Kārsavā. Mācījies Kārsavas pamatskolā, bet vidusskolu pabeidzis Rēzeknē. Pēc Rēzeknes 5. vidusskolas beigšanas viņš iestājās Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. No 1992. līdz 1993. gadam – Šveices Starptautisko attiecību institūts.

Ārlietu ministrijā Pundurs strādājis kopš 1991. gada. Diplomātiskā dienesta laikā sākotnēji ir darbojies Juridiskajā departamentā, Starptautisko tiesību departamentā, kā arī bijis padomnieks Ārlietu ministrijas plānošanas grupā. No 1994. gada līdz 1998. gadam viņš bijis Latvijas vēstniecības Austrijā delegācijas pie Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas vadītājs.

Vēlāk vadījis Ārlietu ministrijas 4. politisko departamentu un Drošības politikas un starptautisko organizāciju direkciju, bet no 2001. gada līdz 2009. gadam bijis Latvijas vēstnieks Turcijā. Kopš 2009. gada Pundurs bija Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks – administratīvais direktors. Kopš 2011. gada novembra – LR vēstnieks Grieķijā. 2012 gads – Latvijas nerezidējošais vēstnieks Kiprā. Kopš 2012. gada marta viņš bijis nerezidējošais vēstnieks Kiprā un kopš 2014. gada septembra – nerezidējošais vēstnieks Serbijā, kopš 2016. gada – Eiropas Padomes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks.

Vēstnieks ir kaislīgs fotogrāfs, un, kā pats saka, viņš mīl fotografēt tāpēc, ka tas ļauj ieraudzīt lietas, kas citādi būtu palikušas apslēptas: „Fotoaparāts aptur laiku vietā un brīdī, kuru izvēlējies fotogrāfs. Tas fiksē, ko redz objektīvs un vēlāk parāda arī autora emocijas. Izstādīto fotogrāfiju mērķis nav izveidot Turcijas portretu. Šīs fotogrāfijas ir man svarīgu atmiņu kolekcija,” atzīst Latvijas diplomāts.

Latvijā Ivaram Punduram bija skatāma fotoizstāde – „Memento”. Izstādes nosaukums tulkojumā no latīņu valodas nozīmē priekšmetu, kas tiek glabāts kā piemiņas lieta par kādu vietu vai notikumu. Izstādē aplūkojamās fotogrāfijas ir vēstniekam svarīgu atmiņu kolekcija par Turciju, tur satiktajiem cilvēkiem un redzētajām vietām.

 

//Ludzas zeme.- ( 2012, 20. marts)

Plašāk Ludzas pilsētas bibliotēkas datu bāzēs