(1891.29.XII – 1941)

Publicists, sabiedriskais darbinieks, kooperators, tautskolotājs.

Dzimis  Ludzas apriņķa Pildas pagasta Lemku ciemā. Pabeidzis reālskolu, Maskavas Komercinstitūtu un Latvijas Universitātes tautsaimniecības nodaļu.

Strādājis par Balvu, vēlāk Rēzeknes komercskolas, kā arī Kārsavas ģimnāzijas direktoru. Ar viņa gādību uzbūvēts stalts komercskolas nams Rēzeknē, diemžēl kara laikā tas tika sagrauts. Viņam pieder Latgales Tautas Universitātes dibināšanas ideja. 1928. gada rudenī šī Latgales augstskola sāka darbu, un visu pastāvēšanas laiku A. Silovs bijis tās direktors. Universitātes nodaļas tika atvērtas Rēzeknē, Ludzā, Vidsmuižā, Preiļos, Aglonā, Kārsavā, Sakstagalā, Bērzpilī, Krāslavā, Abrenē.

A. Silovs paspējis arī daudz rakstīt. 1927. gadā laidis klajā populārā grāmata „Preču kustība Latgalē”. Viņš ir līdzdarbojies izdevumos „Latgales vōrds”, „Latgolas bolss”, „Latgolas Škola”, „Jaunais Vōrds”, ar pseidonīmiem Ceļaveirs, Jōņs Gaitums, Ceļotājs publicēdams virkni rakstu par sabiedriskajiem un saimnieciskajiem jautājumiem. Lielu vērību bija izpelnījušies viņa īpatnējie uzskati par latgaliešu ortogrāfijas vaicājumiem.

Apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

1941. gada jūnijā A. Silovs Ludzā tika apcietināts, un sākās baismais viņa Golgātas ceļš uz austrumiem.

 

//Trojanovskis Viktors. Ludzānieši : ieskicējumi par novadnieku veikumu literatūrā, publicistikā, mākslā, zinātnē / Viktors Trojanovskis. – Ludza : Ludzas rajona padome, 1998. – 114 lpp. : il.

 Plašāk Ludzas pilsētas bibliotēkas datu bāzēs