OsendovskisPiemiņas akmens ar plaksni poļu rakstniekam Antonam Ferdinandam Osendovskim atklāta Ludzā pie Ludzas bibliotēkas un Tautas nama 2017. gada 9. septembrī.

Tas kļuva iespējams pateicoties projektam, ko uzrakstīja biedrības “Ļatvijas Poļu savienība” Rēzeknes un Ludzas nodaļa, kura mērķis – izcilā poļu ceļotāja, publicista un rakstnieka Antona Ferdinanda Osendovska piemiņas iemūžināšana viņa dzimtajā pilsētā Ludzā. Projekts tika iesniegts fondā „Palīdzība poļiem austrumos”, un to atbalstīja Polijas Republikas Senāts.

A.F.Osendovskis (1876-1945) pēc Henrika Senkeviča ir otrais pasaulē visvairāk tulkotais poļu rakstnieks. Viņa populārākais darbs “Zvēri, cilvēki, dievi” tulkots 19 valodās. Ludzā ir pavadīti trīs pirmie bērnības gadi. Tomēr tā ir vienīgā vieta Latvijā, kas tieši saistīta ar pasaulē pazīstamā poļu rakstnieka vārdu.

Piemiņas plāksnes skici veidoja māksliniece Svetlana Skačkova – Marčenko, plāksni izgatavoja akmeņkalis Mindaugas Griņovs, lielo sarkanā granīta bluķi, kas tika izmantots par plāksnes pamatni uzdāvināja Vitālijs Gorelovs. Piemiņas plāksni uzstādīja SIA „Ludzas apsaimniekotājs” darbinieki.

 

Ludzas Novada Vēstis. – Nr.14 (2017, 28.sept.), 6.lpp. 

Plašāk Ludzas pilsētas bibliotēkas datu bāzēs