Brigu Romas katoļu baznīca atrodasbrigu Ludzas novada austrumu daļā. Brigu draudze robežojas ar Zilupes , Eversmuižas, Istalsnas un Raipoles draudzi. Attālums līdz Zilupes baznīcai – 7 km, Eversmuižas baznīcai – 18 km, Istalsnas baznīcai – 14 km, Raipoles baznīcai – 15 km.

 Brigu pirmo koka baznīcu 1698.gadā uzcēla Pasienes dominikāņi. 1800. gadā muižkungs Riks uzcēla jaunu, pašreizējo koka baznīcu.1866. gadā Krievijas valdība Brigu Romas katoļu baznīcu katoļiem atņēma un nodeva pareizticīgajiem. Neraugoties uz to, ka Brigu katoļu draudzē tobrīd bija 1154 locekļi. Un tikai 1920. gada  9.decembrī – Latvijas valdība Brigu baznīcu un saimniecības ēkas nodeva atpakaļ tās likumīgajai īpašniecei – katoļu Baznīcai.1921.gada janvārī Ludzas dekāns Antonijs Urbšs to iesvētīja no jauna un nodeva Brigu katoļu draudzei.                                         

Brigu baznīca ir koka celtne, kas no ārpuses apšūta ar dēļiem, nokrāsota ar eļļas krāsu. Iekšpusē ir apmetums, grīda – dēļu. Baznīca ir 10 m gara un 10 m plata. Lielajā altārī novietota Vissvētākās Trīsvienības glezna.

 

 

Cakuls Jānis. Latvijas Romas katoļu draudzes.- Rīga: Rīgas metropolija kūrija, 1997.-104.lpp.

Plašāk Ludzas pilsētas bibliotēkas datu bāzēs

Foto no SIA “Ludzas tūrisma aģentūra” arhīviem