Top Latgales krievu dzejas antoloģija

Ludzas krievu biedrības „Nasliedije” projekta „Sābri – Latgales latviešu un mazākumtautību kultūras dialogs” ietvaros tiek veidota mūsdienu Latgales krievu dzejas antoloģija.

 

Antoloģijā tiks pārstāvēti 40 – 60 autori, no kuriem apmēram 10 nodarbojas ar literāru darbu tulkošanu no latviešu un latgaliešu valodas uz krievu valodu. Par katru dzejnieku tiks ievietota īsa informācija un fotogrāfija, pēc tam sekos tekstu izlase. Dzejnieku atlases kritēriji ir publikāciju biežums periodiskās literatūras izdevumos, publicēto grāmatu skaits, autora izglītība un dalība radošajās apvienībās.

 

Antoloģijas sastādītājs ir dzejnieks, Rakstnieku un publicistu starptautiskā asociācijas biedrs Aleksandrs Jakimovs. Antoloģija paredzēta gan latviešu, gan krievvalodīgai mērķauditorijai, vidusskolu skolēniem un augstskolu filoloģijas fakultāšu studentiem, citiem interesentiem.

 

Paredzēts, ka grāmatas kopējais apjoms būs apmēram 600 lappuses, metiens – 1000 eksemplāri.

 

Projektu „Sābri – Latgales latviešu un mazākumtautību kultūras dialogs” finansiāli atbalsta  Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu instrumenta ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību, līdzfinansē Ludzas novada pašvaldība.